Plechové střechy

Kompletní realizace plechových střech

Realizujeme šikmé střechy na klíč nebo pouze položení střešní krytiny na stávající krov, např. při rekonstrukcích střešních plášťů.

strecha reference hega

Střecha na klíč obnáší provedení krovu, položení tepelné izolace, položení difuzní folie vč. kontralatí, laťování podle typu krytiny, položení krytiny, montáž střešních oken a provedení veškerého oplechování, vč. hromosvodové soupravy.

Společnost HEGA je oficiálním partnerem značkových střech Ruukki v ČR.

Dále provádíme rekonstrukce střešních plášťů, a to včetně odstranění a odvozu staré krytiny a laťování.

Montujeme střešní okna těchto výrobců:

 • Velux
 • Roto

Dále montujeme světlovody zn. Velux, ale i dalších od výrobců.


Plechové krytiny

Plech, lépe řečeno ocel, je jako materiál velmi variabilní a v současné době podle použitého materiálu dosahuje vysoké kvality a dlouhé životnosti. Má vysokou užitnou hodnotu, ochranu proti korozi a odpovídající barevnou rozmanitost.

Rozdělení plechových krytin podle způsobu montáže a výsledného vzhledu:

 • Plechové taškové krytiny
 • Plechové drážkové (falcované) krytiny
 • Trapézové plechy
 • Plechové šablony

strecha reference hega

PLECHOVÁ TAŠKOVÁ KRYTINA

Moderní plechová střešní krytina je esteticky přizpůsobena požadavkům na současnou architekturu a zároveň má vysokou užitnou hodnotu, ochranu proti korozi a odpovídající barevnou rozmanitost. Používá se pro sklon střech od 8°. Dodává se v krycí šířce 1000-1100 mm v délkách až do 8bm. Vyrábí se profilováním ze dvou základních materiálů, tj. pozinkovaného plechu a hliníkového plechu, se speciální povrchovou úpravou široké barevné škály. Tento typ plechové krytiny připomíná vzhledem klasické tašky, takže je nejvíce používaným typem v občanské výstavbě a to převážně na rodinných domech.

taskova

Naše společnost namontuje krytinu podle přání zákazníka, ale jelikož dbáme na výslednou kvalitu a dlouhodobou životnost, doporučujeme a úzce spolupracujeme s firmou RUUKKI, která má více než padesátiletou tradici a zkušenosti. Jelikož má tato firma kořeny ve Finsku, všechny jejich produkty jsou vyráběny z kvalitní finské oceli, kterou si tato firma sama vyrábí. Více informací na www.ruukkistrechy.cz

Mezi hlavní přednosti plechové střešní krytiny patří zejména:

 • lehkost - nízká hmotnost cca 5 kg/m2 tento typ krytiny předurčuje nejen k využití na novostavbách, ale i při rekonstrukcích starších staveb. Nezatěžuje krov, takže je možnost u novostavby navrhnout menší rozměry krovu a u rekonstrukcí se krov nemusí většinou ani opravovat
 • bezúdržbovost - povrch krytiny je hladký, díky tomu se na ní v létě nedrží nečistoty a v zimě může sníh plynule sjíždět ze střechy dolů
 • méně budoucích komplikací - plechová krytina se dodává v pásech dlouhých až 8 metrů - na střeše tak ubývá oproti skládaným taškám spár, které mohou způsobovat problémy
 • dokonalý vzhled - krytina je profilována do tvaru klasických tašek
 • ochrana proti korozi a různobarevnost - ocelový plech je pokrytý barevnou povrchovou úpravou, která zajišťuje vysoce estetický vzhled a současně chrání ocelové jádro proti korozi

strecha reference hega

PLECHOVÁ DRÁŽKOVÁ (FALCOVANÁ) KRYTINA

Drážková (falcovaná) krytina má klasický, elegantní a nadčasový vzhled. Velice dobře se přizpůsobuje požadavkům moderní architektury, stejně tak jako stylům 18. a 19. století. Možnosti jejího použití jsou prakticky neomezené a je vhodná i ke krytí střech s menším sklonem. Provádí se z dlouhých pásů plechu kladených od okapu k hřebeni, o krycí šířce 55 cm. Jednotlivé pásy se k sobě spojují dvojitou stojatou drážkou, která se při sklonech střechy menších jak 5° opatřuje speciálním těsněním.

drazkova

Tento typ krytiny se nejčastěji používá na komerčních stavbách, ale je možno jej použít i při výstavbě bytové. Montuje se ze široké škály materiálů, takže lze dosáhnout velké různobarevnosti a také různé životnosti.

Materiály používané na drážkové krytiny:

 • Pozinkovaný plech – žárově pozinkovaná ocel
 • Hliníkový plech Al
 • Měděný plech Cu
 • Titanzinkový plech TiZn
 • RHEINZINK – značkový předzvětralý titanzinkový plech v různých úpravách
 • Pozinkovaný plech s povrchovou úpravou v různých barevných odstínech
 • Hliníkový plech s povrchovou úpravou v různých barevných odstínech

strecha reference hega

TRAPÉZOVÉ PROFILY

Trapézové profily se používají zejména na zastřešení průmyslových hal, hospodářských objektů, ale i menších přístřešků. Výroba trapézových plechů probíhá tvarováním za studena, kdy surovinou je plechový svitek žárově pozinkovaný 275g/m2 o tloušťce ocelového jádra 0,5 - 1,25 mm.

T20

Profilování trapézových pásů probíhá na moderních tvarovacích linkách, které pracují s vysokou přesností. Při napojování a překládání plechů tak nedochází k netěsnostem a štěrbinám, které by kromě vzhledu narušovaly také funkčnost zastřešení nebo opláštění.

Standardní součástí střešních profilů je i pojistná vodní drážka zabraňující zatečení v bočním přeložení pásů. V nabídce je celá řada doplňků pro komplexní pojetí stavby. K dispozici jsou např. prosvětlovací pásy shodného tvaru s jednotlivými profily.

Více informací můžete získat na www.ruukkistrechy.cz

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

ruukki

rheinzink

cech pokrývačů a tesařů ČR

HEGA - specialista na plechové střechy | www.ondrejcarda.com | © 2010